Letenky Pelikán jsou zajímavou možností, jak ušetřit i na delších cestách

Pokud zrovna chystáte cestu do zahraničí a chtěli byste ji absolvovat letecky, není nic snazšího, než se obrátit na specializovaný vyhledávač letenek. Jen díky jeho pomoci je možné ušetřit klidně i pár tisíc korun, to vše z pohodlí domova a bez zbytečné porce administrativy navíc, která jistě všechny jen obtěžuje. Jednou z takových společností jsou letenky Pelikán, díky nimž si můžete vybírat z široké nabídky palubních lístků až od osmi stovek různých leteckých společností.

Původem slovenská společnost, na trhu od roku 2004

Pelikán mu skutečně dlouholetou historii. Za startem tohoto projektu stála podnikatelka Tatiana Ondrejková, stalo se tak již v květnu roku 2004. Nejprve šlo skutečně jen o zprostředkování nejvýhodnějších letenek, v dalším roce už ale byl spuštěn vlastní rezervační systém a přibyli také první zaměstnanci. V roce 2006 se Pelikán poprvé objevuje i na českém trhu (a je připraven i web pelikan.cz), o rok později vstupuje i do Maďarska. Před šesti, respektive pěti roky, pak Pelikán vstupuje také na trh v Polsku nebo Rakousku. Původních pět zaměstnanců by samozřejmě nestačilo nárokům podobné firmy, v roce 2014 již pro Pelikána pracovalo trvale takřka osm desítek lidí. Společnost Pelicantravel.com, s.r.o. se tak rozrostla do dalších zemí Evropy, v současnosti je její ústředí v Bratislavě na Námestie SNP 6. Sama Tatiana Ondrejková se stala v roce 2006 dokonce i Podnikatelkou roku na Slovensku.

Pelikán má v této chvíli za sebou takřka milion spokojených klientů, kteří využívají služby i opakovaně. Nabízí se i několik možností platby za letenky, což samozřejmě ušetří pořádnou porci času. Letenky Pelikán nabízí české rozhraní, které nabízí mimořádnou přehlednost. Letenky Pelikán umožní zájemcům zprostředkovat letenky od více než osmi stovek leteckých společností, mezi nimiž nechybí firmy orientovány spíše nízkonákladově, ale samozřejmě také největší hráči na trhu. Jedním kliknutím si jednoduše vytřídíte letenky podle ceny, která zahrnuje i letištní taxy – nemůže se stát, že zaplatíte zbytečné prostředky navíc.

Kromě letenky si můžete snadno objednat i ubytování v cílové destinaci

Letenky Pelikán rozhodně nekončí se svou nabídkou služeb tím, že si rezervujete palubní letenku. Postarat se totiž může i o případné ubytování v místě, kam se chystáte letět. A to pochopitelně včetně veškerého pojištění. Dá se proto říci, že Pelikán zajistí tři velmi důležité věci pro každého cestovatele, jistě i proto má vysokou oblibu nejen mezi tuzemskými turisty. V neposlední řadě se nabízí i možnost pronájmu automobilu.

Pro dotazy k letenkám, způsobu platby nebo dalším neváhejte nahlédnout do sekce FAQ (nejčastější dotazy) přímo na webu Pelikána, pochopitelně je zde k dispozici pro dotazy i emailový nebo telefonický kontakt, zajít můžete i na kamennou pobočku, jež je otevřena každý všední den mezi půl devátou ráno a šestou večer, v sobotu pak mezi desátou a třináctou hodinou. Letenky Pelikán nabízejí několik různých sekcí, vybrat si můžete i z letenek za akční cenu nebo si rovnou naplánovat celou dovolenou, v posledních letech jsou velmi oblíbené i víkendové pobyty.

Je to vlastně jednoduché, zadáte jen několik základních údajů. Uvedete datum odletu, příletu a také cílovou destinaci, stejně jako to, zda chcete jednosměrnou nebo i zpáteční letenku. Chcete letět ekonomickou nebo business třídou? A je libo si rezervovat rovnou i hotel, abyste se nemuseli o nic dalšího starat a jen si užít hezkých pár dní někde v cizině? Nabízí se evropská velkoměsta i vyhlášené plážové rezorty, volba už je pak pochopitelně jen a jen na vás. Letenky Pelikán a jejich sympatický maskot s velkým zobákem jsou tu pro vás!